Kto sme?

Kapela Till I Get Home (TIGH) je projekt troch chalanov: Samuel Červeňanský, Dávid Valovič a Pavol Valovič. Oficiálne sme vznikli v roku 2019 a do hudobného sveta sme vstúpili debutovou autorskou piesňou "Otec, Hory a Ja".

Názov našej kapely má hlbší odkaz, ktorý sa neodvoláva len na súčasný domov, ale aj na ten večný, čo sa výrazne odráža v našej tvorbe.

TIGH spája elektronicko-akustické zvukové prvky a inklinuje k elektronickej hudbe s jemnými nádychmi dream a indie rocku.

S hudbou nám už od vzniku kapely pomáha náš skvelý producent Jozef Nováček (alebo tiež Menfo). Má na svedomí mix a master väčšiny našich piesní. Je dôležité podotknúť, že bez neho by naša hudba nebola taká, aká je (a možno by nebola vôbec). Aj vďaka nemu sa učíme, rastieme a zlepšujeme.

Kontaktný e-mail: studiodobroslav@gmail.com

Od jesene minulého roku sme začali spolupracovať aj s hudobníkom a hudobným učiteľom Martinom Fačkovcom, ktorý nám tiež mixuje a mastruje niektoré diela. Je zároveň špecialistom na hudobnú kompozíciu, takže spolu diskutujeme aranže songov. Taktiež veľká vďaka, je zdrojom cenných rád a sviežich nápadov.

Kontaktný e-mail: glasshouseproduct@gmail.com

Pavol
Valovič

Od svojich šestnástich som sníval o kapele s vlastnou hudobnou tvorbou. Nasledovalo niečo cez desať rokov, počas ktorých môj sen zostával zakopaný niekde hlboko v zemi. Občas som strácal vieru, že by sa niekedy mohol stať realitou.

Nemal som ľudí, nemal som vytrvalosť, nevedel som ako rozvinúť svoje námety do niečoho plnohodnotného. Zdalo sa, že okrem nápadov a túžby nie je nič iné.

Potom prišli dni rozpoznávania tých správnych ľudí a za pomerne krátku dobu veci zapadali jedna do druhej. Puzzle začalo dávať zmysel.

Neľutujem ten čas pod zemou. Čas pod zemou je dôležitý a definuje akou rastlinou budeme v budúcnosti. Tvoria sa tu korene a tie určujú napríklad i to, či prežijeme obdobie sucha. Dnes vidím, že som dlho nebol vôbec pripravený. Boh za tie roky veľmi menil môj charakter. Bez jeho práce by sa tento sen nikdy nezrealizoval.

Vďaka Otče!

Samuel
Červeňanský

Hudbe som sa venoval už od malička. Navštevoval som základnú umeleckú školu, vďaka ktorej som nadobudol kvalitný hudobný základ. Počas štúdia na gymnáziu som však vnímal čoraz väčšiu túžbu hrať v kapele.

Jedného dňa ma zavolal Palino na skúšku a predstavil mi prvé piesne. S chalanmi sme začali trénovať a stretávali sme sa párkrát za mesiac. Boli to skôr také nástrely bez nejakého špecifického smeru, keďže sme ešte nemali ujasnenú predstavu o tom, čo je našou víziou.

Po niekoľkých rokoch sme víziu získali a založili sme kapelu Till I Get Home. Teší ma, že môžem byť toho súčasťou. Na jednej strane sa mi splnil môj tajný sen, na strane druhej sa snažím nezabúdať na to, že hraním v kapele nesiem istú zodpovednosť.

Dávid
Valovič

“Počula som o chlapcovi, čo si vraj chcel vytetovať na ruku nápis: 'Till I Get Home', aby to nosil na ruke, až kým sa napokon dostane Domov.” — Tieto slová mi povedala moja priateľka ešte pred existenciou TIGH.

Naša snaha vytvoriť kapelu pripomínala v prvopočiatkoch skôr sínusoidu ako nejakú ucelenú víziu. O to väčšiu radosť mám dnes, keď vidím, ako sa sen stáva skutočnosťou.

Zápasili sme s názvom kapely, mali sme si osvojiť meno 'Prorox', čo sme vďaka Bohu napokon nespravili! Potom sa mi zapáčila myšlienka o 'Till I Get Home' a tadá, zhodli sme sa, že náš život je cesta Domov. Povedali sme si, že to je presne to, čo chceme povedať aj našou tvorbou.

Hudba je jedna z tých vecí v mojom živote, pri ktorej cítim, že naozaj žijem. Prajem si, aby kapela Till I Get Home pomohla ľuďom uvedomiť si, že život nemusí byť len bohapustou púťou, ale životom kvalitným, ktorý má presah.